nnp
05 اسفند 1401 - 14:13

وضع اقتصادی امروز قابل دفاع نیست

ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: امروز رئیس جمهور با روحیه جهادی و تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم است، اما این اوضاع اقتصادی قابل دفاع نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ورامین با بیان اینکه مباحث و مشکلات اقتصادی مردم را آزار می‌دهد، گفت: از مردم صبور و انقلابی تشکر می‌کنم، که علیرغم تمام تهدیدها و لجن پراکنی های دشمنان ۲۲ بهمن به گونه‌ای به میدان آمدند، که باطل السحر تمام توطئه‌های دشمنان شد، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اخیر حداقل در ۱۰ سال اخیر بی نظیر بود.

وی ضمن تشکر از مردم برای این حضور با شکوه به بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد و افزود: این حضور در دنیا بی نظیر و ثروت ملی مردم است، از سویی به خوبی می‌دانیم، رئیس جمهور با روحیه جهادی و تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم است، اما این اوضاع اقتصادی قابل دفاع نیست.

امام جمعه موقت ورامین از قوای سه گانه خواست، با عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی گام برداشته و افزود: اگرچه مردم عزیز ما از تحریم‌های دشمنان و فشارهای خارجی و خیانت‌های عناصر آن‌ها با خبر هستند، اما قطعاً جهت اصلاح وضع موجود راه‌هایی وجود دارد، که امیدواریم از مردم رفع نگرانی شود.

والدین از تربیت اعتقادی و فرهنگی فرزندان غافل نباشند

وی سپس به هشت اسفندماه، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی اشاره کرد و گفت: مساله تربیت به عنوان یک تکلیف مهم باید مورد توجه باشد، اولین پایگاه تعلیم و تربیت خانواده است، باید والدین برای رشد اعتقادی و فهم صحیح فرزندانشان اهتمام داشته باشند، متأسفانه برخی خانواده‌ها عامل انحراف فرزندانشان می‌شوند، وقتی در خانه اسباب گناه و معصیت رایج شد و حریم‌های اخلاقی مورد توجه قرار نگرفت، رفاقت‌ها و همنشینی های نادرست انجام گرفت، معلوم است، چه اتفاقی می‌افتد.

محمودی افزود: اما وقتی به تکالیف دینی و اخلاقی اهمیت داده شود و والدین الگوی رفتاری و عملی مناسبی برای فرزند باشند، تربیت صحیح رقم خواهد خورد.

امروز مساله حجاب به یک معضل سیاسی و امنیتی تبدیل شده است

خطیب جمعه ورامین بحث حجاب و ولنگاری‌های اخلاقی را مورد اشاره قرار داد و گفت: هجمه به حجاب و عفت زنان همواره در دستور کار دشمنان اسلام و ایران بوده است، باید هوشیار باشیم.

وی با بیان اینکه آنچه امروز در مورد وضعیت حجاب می‌بینیم، تنها یک معضل فرهنگی نیست، گفت: این معضل، امروز به یک مساله سیاسی و امنیتی تبدیل شده است و جای تعجب است، که برخی از مسئولان در جایگاه‌های مختلف توصیه می‌کنند، که با این مساله از نظر فرهنگی برخورد شود.

محمودی گفت: بله ما هم قبول داریم، که متأسفانه در گذشته دولت‌ها، دستگاه‌ها و حتی نهادهای مذهبی و فرهنگی کوتاهی‌هایی در خصوص حجاب داشته اند، اما آنچه امروز در مساله حجاب رخ می‌دهد، تنها یک مساله فرهنگی نیست، لذا از دولتمردان و تمام دستگاه‌های مختلف در جایگاه‌های گوناگون درخواست داریم، بر اجرای قانون و قانونگرایی در جامعه تاکید کرده و تمام ظرفیت‌های خود را در این زمینه به کار گیرند.

وی افزود: اگر هم هر مسئولی نقطه نظری جای بحث در آن خصوص در کرسی‌های آزاداندیشی، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها است، اما در مقام مسئولیت باید مجری قانون باشد، لذا از بسیجیان و گروه‌های مردمی تقاضا دارم، نگذارند، چهره شهر شهیدان ۱۵ خرداد مخدوش شود، مردم هم همت کنند و از تذکر دادن و امر به معروف و نهی از منکر خسته نشوند، قبلاً هم درخواست شد، در هر مسجدی که هستید، پیگیری کنید، شورای امر به معروف و نهی از منکر شکل بگیرد.

امام جمعه موقت ورامین گفت: باید با تدبیر مناسب و اهتمام به جهاد تبیین گامی مهم برای پاسداشت ارزش‌های دینی و انقلابی برداشته شود.

انتقاد در خصوص قطار شهری

وی سپس در خصوص قطار شهری و مشکل ایاب و ذهاب مردم نیز گفت: بارها ذکر شده است، از مسئولان کشور و استان می‌خواهم، به وضع تردد مردم رسیدگی کنند و اجازه ندهند، بیش از این مردم عزیز در رفت و آمد به تهران دچار مشکل باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054054