nnp
28 بهمن 1401 - 15:59

مبعث عید تاریخ انسانیت است/احیای عدالت هدف اصلی انبیای الهی

یزد- امام جمعه موقت بهاباد با اشاره به اینکه عید مبعث به نوان بزرگترین عید مسلمین، وحدت مسلمانان جهان را تداوم می‌بخشد، گفت: مبعث در حقیقت عید تاریخ انسانیت است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی رضی بهابایدی در خطبه‌های نمازجمعه بهاباد اظهار داشت: بعثت رسول مهربانی‌ها در ۲۷ رجب سال ۱۳ هجری اتفاق افتاد و از آن زمان خداپرستی مردمان جاهل و خرافه پرست آغاز شد و حضرت محمد (ص) در این راه سختی‌ها و مشقت‌های فراوانی را تحمل کرد اما موفق شد و امروز پیروان مکتب بعثت و دین اسلام در برابر همه زورگویی‌ها و ستمگری‌های حاکمان زمان خود می‌ایستند.

وی بیان کرد: عید مبعث روزی است که جهان با نور رسالت پیامبر روشن شد تا عالم بشریت را به سوی سعادت سوق دهد.

امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه عید مبعث، جشن نبوت خاتم الانبیا (ع) و جشن بشارت ظهور خاتم الاوصیاء (عج) است، افزود: مبعث رسول اکرم (ص) محوری برای وحدت و انسجام مسلمانان در برابر هجمه های مستکبران جهانی است.

اوی با اشاره به اهداف بعثت پیامبراکرم (ص) عنوان کرد: احیای عدالت، آزادسازی بشر، نجات بشر از ظلمت و شرک و جهل، رفع اختلافات بشر، اتمام حجت بر بشر از مهمترین اهداف بعثت انبیای الهی بوده است.

امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه پیش از مبعث پیامبر اسلام (ص)، جامعه را رذالت و پلیدی فرا گرفته بود و پیامبر اسلام (ص) در این شرایط پرچم بعثت و اخلاق را برافراشتند، افزود: قرآن، کتاب تحقق اخلاق و مکارم اخلاقی در زیست فردی و اجتماعی است. پیامبر اسلام (ص) وقتی مبعوث شدند در یک دستشان قرآن را در اختیار داشتند و در دست دیگر امام علی (ع) را به عنوان اخلاق مجسم کردند.

رضی همچنین ۲۵ رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را تسلیت گفت و به شبکه نفوذ و شیوه مبارزاتی مهم آن حضرت اشاره و عنوان کرد: امام کاظم (ع) محصور شدیدترین اختناق‌ها بود، زیرا عباسیان تازه به مسند حاکمیت دست یافته بودند وبرای تثبیت حاکمیت شیطانی خود وسرکوب مخالفان خود، به سیاست های اختناق، سرکوب، فشارهای سیاسی و ایجاد رعب و وحشت در جامعه روی آوردند بر این اساس ایجاد شبکه نفوذ از الزامات مبارزه حاد سیاسی آن حضرت بود.

امام جمعه موقت بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم همیشه در صحنه کشورمان به ویژه مردم ولایتمدار بهاباد در راهپیمایی با شکوه روز ۲۲ بهمن گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نقشه‌های شوم دشمن را نقش بر آب می کند.

رضی اظهار داشت: ملت بصیر ایران ثابت کرد که با گذشت ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی پایبند است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران بار دیگر به وظیفه خود عمل کرده و به میدان آمدند و لحظه ای از دفاع نظام و انقلاب و نابودی مستکبرین غافل نشدند، افزود: مردم ولایتمدار بهاباد با حضور خود در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن حمایت و علاقه خود به رهبری را نشان دادند و برای حفظ نظام و ایران به میدان نبرد با توطئه دشمن آمدند.

رضی همچنین به ۲۵ بهمن ماه سالروز صدور حکم تاریخی امام خمینی (س) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی اشاره کرد و گفت: در چنین روزی در سال ۱۳۶۷ فتوای امام ضمن خنثی کردن این جریان، دولت های اسلامی و پیروان سایر ادیان الهی را نسبت به کلید خوردن یک نبرد تمام عیار تبلیغاتی و جنگ رسانه ای توسط نظام سلطه و کانون های شیطانی تفکرات و اندیشه های غربی و صهیونیستی هوشیار کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1041960