nnp
09 فروردین 1402 - 13:22

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پذیرش مسافران در مراکز آموزش و پرورش استان اصفهان

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان گفت: فضای اسکان آموزش و پرورش در استان امسال ۲۰ درصد افزایش یافت و از حدود ۷۰۰ مدرسه در سال گذشته به ۸۴۱ مدرسه و ۷۰۰ هزار کلاس رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، سیدعلی مدینه در سومین جلسه هماهنگی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان، اظهار داشت: فضای اسکان آموزش و پرورش در استان امسال 20 درصد افزایش یافت و از حدود 700 مدرسه در سال گذشته به 841 مدرسه و 700 هزار کلاس رسید.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 250 هزار نفر شب‌خواب در مراکز آموزش و پرورش اسکان یافتند، ادامه داد: موفقیت خوبی در شهر اصفهان در زمینه سفر شکل گرفته است که به دلیل همکاری همه دستگاه‌ها است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان بیان کرد: نگرانی ما در خصوص موضوعات فرهنگی است؛ اقداماتی در حال انجام است و باید تلاش کنیم که چهره شهر زیباتر شود.

رئیس اداره امور رفاهی و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این خصوص گفت: پیرو جلساتی که در راستای ستاد مرکزی اسکان نوروزی در استانداری اصفهان تشکیل شد، برنامه‌ریزی ویژه‌ای در آموزش و پرورش اصفهان انجام شد و به نسبت سال گذشته 20 درصد ظرفیت پذیرش افزایش یافت.

مهدی منتجب افزود: به منظور اسکان گردشگران تلاش شده از مدارسی که شرایط خوبی برای اسکان دارند استفاده شود. با توجه به سردی هوا و تغییرات جوی فعالیت‌های خوبی انجام شد. همچنین با توجه به بیماری حاد تنفسی که در چند سال اخیر درگیر آن بودیم و در سال گذشته با ظرفیت کمتری اسکان داشتیم امسال این ظرفیت بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه عید نوروز سال گذشته از نظر اختصاص فضا دچار مشکل بودیم، گفت: با توجه به اینکه از نظر ظرفیت پذیرش اسکان سال گذشته در دوم فروردین با بحران ظرفیت اسکان روبه‌رو بودیم و در ادامه با افزایش تعداد مدارس ظرفیت اسکان را بالا بردیم، امسال همه پیش‌بینی‌ها انجام شد تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

منتجب خاطرنشان کرد: 841 فضای اسکان در مدارس استان اصفهان به جز مراکز رفاهی، تفریحی و آموزشی، اردوگاه‌ها و خوابگاه‌هایی که در اختیار مجموعه آموزش و پرورش، برای مسافران نوروزی اختصاص داده شده است. همکاران در مناطق چهل‌ و یک‌گانه آموزش و پرورش استان پای کار آمدند و برنامه ویژه‌ای برای تعطیلات داشتند.

وی با بیان اینکه شش ستاد اسکان نوروزی در شش ناحیه آموزش و پرورش در شهر اصفهان فعال است، اظهار داشت: ایستگاه‌هایی نیز در ورودی‌های شهر اصفهان به منظور راهنمایی مسافران برای اسکان تعبیه شده که مشغول خدمت‌رسانی به گردشگران است.

رئیس اداره امور رفاهی و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: همه مدارس و مکان‌های استقرار و اسکان با کیوآرکد مشخص شده است و هر ستادی که مسافران به آن مراجعه داشته باشند، با همین کیوآرکدها می‌توانند به محل اسکان و مدرسه مشخص شده مراجعه کنند.

وی گفت: با همکاری شهرداری و سامانه 137 هماهنگ شده است تا مسافران مطلع شوند که از ساعت 24:00 به بعد به کدام ستاد هدایت شوند.

انتهای پیام/163/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1116258