nnp
10 فروردین 1402 - 12:21

بیش از ۴ هزار دز واکسن به اتباع خارجی در ایام نوروز تزریق شد

رئیس کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست ستاد خدمات سفر مشهد گفت: چهار هزار و ۳۹۳ دز واکسن فلج اطفال، سرخک و سرخچه در پایگاه های مرزی به اتباعی که قصد ورود به کشور را در ایام نوروز داشتند تزریق شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  مشهدمقدس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  علی غلامپور با اشاره به اینکه مراقبت های سندرومیک در پایگاه های مرزی یکی از مهمترین خدمات نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد است، اظهار داشت: سه واکسن فلج اطفال، سرخک و سرخچه در پایگاه های مرزی به اتباع خارجی تزریق می شود.

رئیس کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست ستاد خدمات سفر مشهد تصریح کرد: واکسیناسیون فلج اطفال برای نوزادان تا سن 15 سال و واکسیناسیون سرخک و سرخچه برای کودکان 9 ماه تا افراد  سی سال تزریق شده است.

وی با بیان اینکه علاوه براین در ایستگاه های سلامت تا ششم فروردین ماه 6 هزار و 285 ویزیت پزشک برای زائران و مجاوران بارگاه رضوی انجام شده است، عنوان کرد: کارشناسان بهداشت محیط از 15 اسفند سال گذشته تا ششم فروردین ماه سال جاری ، 33 هزار و 543 بازدید در منطقه 5 گانه بهداشتی مشهد انجام داده اند.

غلامپور با اشاره به اینکه 3 هزار و 712 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی ، اقامتی و واحد صنفی طی بازدید کارشناسان بهداشتی اخطار قانونی گرفتند و 74 واحد به دلیل شدت تخلفات پلمب شده است، ابراز کرد: بیشترین اخطارهای قانونی مربوط به قنادیها، آشپزخانه برخی از هتل ها، مراکز تهیه زولبیا و بامیه بوده است.

رئیس کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست ستاد خدمات سفر مشهد با بیان اینکه نزدیک 7 تن ماده غذایی فاسد و یا تاریخ انقضا گذشته نیز معدوم شده است، اظهار کرد: بیشترین موارد پلمب ها مربوط به آشپزخانه ها، قنادیها، اغذیه فروشی و آبمیوه و بستنی فروشی اطراف حرم بودند.

انتهای پیام/282

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1117624