nnp
11 آذر 1401 - 11:52

با انتقال رویدادهای هنری به شهرستان‌ها زمینه تعامل فرهنگی ایجاد می‌شود

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برخی از رویدادهای استانی و کشوری را می‌توان با توجه به توانمندی‌های شهرستان‌ها، به آنجا برد؛ با این رویکرد افزون بر شور و شوقی که ایجاد می‌شود، زمینه تعامل فرهنگی، هنری، ادبی، رسانه‌ای و حتی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را نیز به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوانات، یکی از موضوعات سفر یک روزه سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به شهرستان بوانات، دیدار و گفتگوی رودررو با همکاران اداری این شهرستان بود.

موسوی‌نژادیان در این دیدار گفت: بخش قابل توجهی از هنرمندان و فرهنگ‌وران ما از شهرستان‌ ظهور و بروز کرده‌اند که این خود نشان از آن دارد که هر چه در حوزه فرهنگی هنری شهرستان‌ها سرمایه‌گذاری شود، مثمرثمر خواهد بود.

وی افزود: برخی از رویدادهای استانی و کشوری را می‌توان با توجه به توانمندی‌های شهرستان‌ها، به آنجا برد؛ با این رویکرد افزون بر شور و شوقی که ایجاد می‌شود، زمینه تعامل فرهنگی، هنری، ادبی، رسانه‌ای و حتی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را نیز به دنبال خواهد داشت، این مهم، نیازمند تلاش بیشتر همکارانمان در شهرستان‌هاست.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به گستره، پیشینه و تنوع فرهنگی و هنری استان فارس اشاره کرد و ادامه داد: بر هنرمندان و فرهنگ‌وران شهرستانی است که در انتخابات‌های انجمن‌های هنری، فرهنگی و ادبی نه تنها مشارکت داشته باشند که با بینش و دانش و دقت، نمایندگان خود را برگزینند.

عبدالصمد سلیمانی، مسئول امور شهرستان‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هم در این نشست گفت: پیشنهادها و انتقادهای شما می‌تواند ما را در برنامه‌ریزی‌های‌مان یاری کند. 

محمدآقا رشیدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوانات نیز گفت: بوانات را با نمایش‌های طنز می‌شناختند و از این رو باید کاری کنیم تا دوباره بوانات به این جایگاه برگردد. 
رشیدی افزود: اولویت هر کار را آموزش می‌دانم، که اگر نباشد نباید انتظار پیشرفت داشت.

بازدید معاون امور هنری و سینمایی از مجتمع فرهنگی و هنری قادر آباد

سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه عبدالصمد سلیمانی، مسئول امور شهرستان‌های این اداره کل، در حاشیه‌ی سفر یک روزه خود به شهرستان بوانات، به بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری قادرآباد رفتند.

در این بازدید معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مسئول کتابخانه و برخی از مربیان و مسئولان این مجتمع به گفتگو نشست.

وی همچنین در گفت‌وگو با برخی از مردم، راهکارهای توانمندسازی و بهره‌وری این مجتمع را بررسی کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 892847